͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ 
Ei näe uudiskirja korrektselt? Avage kiri veebilehitsejas.
Image description

02 / 2023

Loodusemehe uudiskiri

Hea loodusesõber! Kevad läheneb! Loodusemehe õuel Otepääl on küll hanged põlvini, ent liikvel on kevadekuulutajate eelväed: siisikesed ja leevikesed.Lähinädalatel saame juba tervitada meie oodatumaid kevadlinde: kuldnokkasid ja lõokesi! Ah et kuidas seda teha? Eks igaüks talitab omal viisil, aga Kadrinas on lausutud niiviisi: “Tere, tere, linnukesed, tulite jälle meile tagasi!”Seoses kaua oodatud linnukevade algusega tuleb seekordses uudiskirjas jutuks Loodusmehe kirjastatud linnuraamat, mis annab igal kevadnädalal võimaluse mõnda eestlastele hingelähedast linnuliiki lähemalt tundma õppida.Head uudiskirja lugemist ja looduspiltide nautimist! Jaga meie uudiskirja ka sõparadega!

Lindude ootamise raamat

Aulid

Üks toredamaid asju, mida kevad meile pakub, on lindude koju ootamine. Lindude saabumine, lilleõite avanemine ja kirevate liblikate lend on ju kevade ammendamatud rõõmuallikad! Seesugusel ootamisel aitab järge hoida meie raamat "Linnud kuulutavad kevadet", millest teeme põhjalikumalt juttu ajaveebis. Sealtsamast leiad ka lingi kevadiste linnulaulude klassika meelde tuletamiseks!

Uuri lähemalt
Kuidas õun õhku tõusis?
Image description

Gravitatsioon liigutab õunu taeva poolt maa poole. Ent elurikkuse võimas tahe võib liigutada neid vastupidises suunas – maa poolt taeva poole. Kuis rebase ja varese tahtmised suudavad ületada gravitatsioonijõu, sellest on juttu viidatud loos!

Loe lugu
Valge jänes on päriselt olemas!
Image description

Sellel talvel on olnud Loodusemehe rajakaamerad üpris sageli "jäneseradadel". Jutumärgid on siin seepärast, et jänesed kasutavad oma radasid enamasti vaid ühe korra. Kui paigaldada kaamera jäneserajale, siis järgmise paari nädala jooksul neid selles kohas vaevalt et näeb!


Erandlikke olukordi tuleb muidugi ette. Seesugustesse paikadesse, kus leidub jänestele meelepärast toitu või kus asub soolak, on jänestel tihedamini asja!

Loe lähemalt

Toapõrand tormimurrust

Image description

Kaks aastat tagasi kukkus Hinnomäe sinilillemetsas pikali üks suur kuusk. Puuhiiglane asus sellises kohas, kus ei pääse temale teisi puid vigastamata isegi mitte hobusega ligi. Nii jäi see murdunud puu ootele kuni hea sõber Meelis Kihulane kõneles mulle kaasas kantavast saeraamist. Sealt siis tuligi mõte, kuis võiks metsatare tarvis sobiliku põrandamaterjali saada.

Loe lähemalt

Soodus­tused e-poes

Lume sulamise ajal on raamatu "Linnud kuulutavad kevadet" hind sõpradele 3€ võrra soodsam. Hinnasoodustuse saamiseks kasuta ostukorvis sooduskupongi "LUMISULAB"!

Alates märtsikuust on Loodusemehe kalendri hinnaks 12€.

Loodusemehe kalender 2023/10236. Lilleline | Loodusemees
€18 €12
Osta kohe
Raamat "Linnud kuulutavad kevadet" | Loodusemees
Linnuraamat lapsele ja täiskasvanule
€17,50 €14,50
Osta kohe

Uudiskirja koostas Arne Ader

Uudiskirja saab tellida siin

Copyright © 2023 Loodusemees OÜ. J. Hurda 26, Otepää 67405

Loodusemehe Facebook
Loodusemehe YouTube
Kui Sa ei soovi enam uudiskirju saada, siis võid loobuda uudiskirjast siin.
Powered by Sender.net